L&B FORUM

LB FORUM - Co bude se stavebním zákonem

I přes veto Senátu schválila předchozí Poslanecká sněmovna nový stavební zákon. Je tak součástí právního řádu a postupně má nabývat účinnosti, a to až do 1. července 2023. Nová vláda  Petra Fialy ale již ohlásila, že jej chce významně měnit. Je to rozumné? A jaký vývoj situace lze nyní očekávat? O tom v dalším vydání pořadu Lawyers & Business: FORUM diskutovali bývalá náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Marcela Pavlová, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí Radka Vladyková a partner advokátní kanceláře PRK Partners Roman Pečenka. Podívejte se na náš pořad v následujícím videu.

LB FORUM - Kdo povede Českou advokátní komoru

Před říjnovým volebním sněmem České advokátní komory pořádáme sérii kulatých stolů, v níž představíme vybrané kandidáty do nového vedení této stavovské organizace. V první debatě jsme rozebrali téma Advokáti ve veřejném prostoru a požadavky na jejich etiku, a to s Hanou Gawlasovou (Moderní advokacie), Pavlem Kroupou (Komora 2.0), Petrem Němcem (Otevřená advokacie) a Tomášem Sokolem (Kandidátka 21).

LB FORUM - Vzdělávání advokátů

Kolik má brát lektor za školení pro Českou advokátní komoru a kdo jím má být? Byla by adekvátní částka tři tisíce korun za hodinu, nebo je to moc? Jak zatraktivnit školení koncipientů, ale i další vzdělávání advokátů? Jak zvýšit jeho kvalitu, aby nešlo jen o opakování toho, co se naučili ve škole? A jak by měly vypadat advokátní zkoušky? O tom všem mluvíme ve čtvrtém LB Forum.