A11

Novinky

Tiskové prohlášení: Vydavatelství A11 se důrazně ohrazuje vůči nátlaku a zastrašování ze strany hejtmanky Jermanové

28. 5. 2020

Středočeský kraj vedený hejtmankou Jermanovou z ANO pokračuje v zastrašování a nátlaku jak na autorku otevřeného dopisu o nedostatku ochranných pomůcek, záchranářku Veroniku Brožovou, tak na naše vydavatelství, které korektně a nezávisle informuje o kauzách Středočeského kraje. Poté, co média zveřejnila, že na kritiku záchranářky kraj reagoval trestním oznámením a snaží se tak nátlakem umlčet své kritiky i média, kraj namísto vysvětlení a vstřícnosti vydal prohlášení, ve kterém ještě tvrději napadá záchranářku Brožovou i vydavatelství A11.

Nepodepsaná tisková zpráva na stránkách kraje se snaží hájit neobhajitelné. Situaci s nedostatkem pomůcek a nátlaku na záchranářku vykresluje naprosto mimo realitu a hájí se ,svými‘ informacemi jako jasnými fakty. Počty ochranných pomůcek, které zpráva zveřejňuje, nic neříkají o skutečných počtech na stanovištích a v sanitkách. Snaží se jen vytvořit dojem, že něco vyvrací. Není tomu tak. Naopak se jako reakce objevují informace, že zveřejněných 1200 roušek nebylo dostačujících ani náhodou,“ vysvětlil situaci ředitel vydavatelství A11 Mgr. Aleš Zavoral. Nedostatek ochranných pomůcek mimochodem potvrzuje i Facebook hejtmanky Jermanové. Ještě 16. března je veřejně poptávala.

Kraj v uveřejněném textu konstatuje, že záchranářka neinformovala pravdivě. Text navíc úmyslně budí dojem, že si snad paní záchranářka je vědoma svého nesprávného postupu a na schůzce s hejtmankou Jermanovou to měla i přiznat. Podle všech mediálních vyjádření Veroniky Brožové není nic vzdálenější pravdě. Opakovaně potvrdila, že si za svým dopisem stojí a skutečně ochranné pomůcky v dostatečném množství na stanovištích záchranné služby neměli. Naprosto úsměvný je pak důkaz, který má vyvracet „údajné“ lži záchranářky o nedostatku pomůcek. Tím důkazem má být totiž kontrola kraje, která vše prý vyvrátila. Tomu, nechť si věří, kdo chce.

Rozporovat tímto způsobem by šel celý text, ale není nezbytné tím ztrácet čas. Vydavatelství A11 musí ale jednoznačně odmítnout ještě jednu lež, kterou kraj šíří, a to, že se snažili Náš REGION kontaktovat kvůli informacím z otevřeného dopisu záchranářky Brožové a redakce nijak nereagovala. Přesný opak je pravdou. Neexistuje žádný kontakt z krajského úřadu směrem na redakci Našeho REGIONU ohledně počtu ochranných pomůcek, přestože e-mailové adresy máme veřejně na našich stránkách. Naopak byl to redaktor Našeho REGIONU, Marcel Mihalik, který se dotazoval na stav a množství ochranných pomůcek přímo hejtmanky Jermanové z ANO. Zde je důkaz. E-mailový dotaz zaslaný osobně hejtmance na oficiální adresu ze stránek krajského úřadu. Dodnes jsme nedostali odpověď.

Vyzýváme hejtmanku Jermanovou z ANO i úřad Středočeského kraje, aby přestaly lhát a vytvářet nátlak za pomoci trestních oznámení na záchranářku Veroniku Brožovou a vydavatelství A11. Tento postup je v demokratické společnosti nepřijatelný a neakceptovatelný. Vydavatelství A11 předává všechny informace svému právnímu zástupci k dalším úkonům.

První věc, která by mohla vnést světlo do skutečných stavů ochranných pomůcek, je kompletní zveřejnění smluv, objednávek a předávacích protokolů na nákup ochranných pomůcek. Stejně tak poté dokumenty, které budou detailně popisovat stav na jednotlivých stanovištích ZZS a také dokumenty, jež budou přesně dokazovat distribuci a přebírání ochranných pomůcek jednotlivými pracovníky. Do zveřejnění těchto dokumentů jsou kontroly kraje nedůvěryhodné.

Každý už dnes ví, že hejtmanka Jermanová z ANO je ta, co poslala udání za nepříjemné řeči na záchranářku v době koronaviru. Tak se jednoznačně zapíše do historie. A to jsem byl přesvědčen, že po kauzách se zneužíváním služebního vozu jejím manželem, vyšetřování Národní centrály proti organizovanému zločinu, podezřelých zakázkách na úpravu zeleně nebo opravu silnic a nebo třeba podezřelých dohodách na podivné práce za miliony ročně už své jméno více zkazit nemůže. Zastrašování záchranářky za pravdivé svědectví překonalo všechny předchozí kauzy,“ uzavírá postoj vydavatelství jeho ředitel Mgr. Aleš Zavoral.

Mgr. Aleš Zavoral

ředitel vydavatelství A11

email: [email protected]

Kontaktujte nás

Kontaktní fomulář
+420 777 592 502

Sídlo

Plzeňská 1348/95
150 00 Praha 5

IČ: 27120805
DIČ: CZ27120805
A11
A11 © 2023. Všechna práva vyhrazena.
design jan radílek