A11

Novinky

Vydavatelství A 11 vstupuje do nového roku akvizicí příbramského vydavatelství Periskop, které začlení do sítě novin Náš REGION

30. 12. 2020

Vydavatelství A 11 Aleše Zavorala kupuje příbramské vydavatelství Periskop, které již 32 let vydává stejnojmenný čtrnáctideník. Ten slouží jako informační zdroj především pro obyvatele Příbramska, Dobříšska, Sedlčanska, Březnicka, Rožmitálska, Jinecka, Mníšecka a Mirovicka. Pro vydavatelství A 11 jde za poslední dobu již o druhé spojení s regionálním vydavatelem v této oblasti.

V srpnu 2020 koupila společnost A 11 lokální Podbrdské noviny. Stejně jako je, plánuje Periskop začlenit pod názvem Náš REGION Příbramsko – Periskop do stejnojmenné sítě novin Náš REGION. Zachována zůstane nejen stávající redakce novin, ale i její sídlo v centru Příbrami. Vydavatelství A 11 se dlouhodobě snaží pomoci malým vydavatelům ušetřit přestupem pod značku Náš REGION na výrobních nákladech a to při zachování všech specifik lokálních novin.

„Náš REGION Příbramsko vychází v lokalitě už dlouho a vždy jsem sledoval skvělou práci, kterou paní Brožová na Periskopu odvádí. Vztah čtenářů k novinám je až neuvěřitelný. Pevně doufám, že se nám podaří navázat na dobře odvedenou práci a Náš REGION Příbramsko – Periskop bude i nadále místním obyvatelům přinášet důležité informace z jejich bydliště,“ říká majitel vydavatelství A 11 Aleš Zavoral

Zakladatelka a šéfredaktorka Periskopu Zdenka Brožová vidí spojení s Naším REGIONEM jako nadějnou záchranu regionálních novin. "Určitě se nemýlím, když budu tvrdit, že většina regionálních vydavatelů každý rok, ne-li každý půlrok zvažuje, co s novinami dál. Většinu inzerce přebírá internet a zbytek městské zpravodaje tvářící se jako nezávislé noviny. Jsou sice vyráběné za naše společné peníze, ale tahle nekalá konkurence našim politikům zřejmě nevadí. Pořádnou ranou, jako pro všechny OSVČ nebo malé prodejce je samozřejmě také současná covidová pandemie,“ dodala Zdenka Brožová.

Náš REGION Příbramsko – Periskop bude nově vycházet každých 14 dní a to zdarma s distribucí na více než stovce míst v Příbrami a okolí. Nově bude možné noviny za dotovanou cenu předplatit nejen na Alza Media, ale i jako tištěné předplatné na www.a11.cz/predplatne.

Kontaktujte nás

Kontaktní fomulář
+420 777 592 502

Sídlo

Plzeňská 1348/95
150 00 Praha 5

IČ: 27120805
DIČ: CZ27120805
A11
A11 © 2023. Všechna práva vyhrazena.
design jan radílek