A11

Novinky

Vydavatelství A11 potvrzuje, že se zúčastnilo dražby o vydavatelství Mladá fronta

3. 9. 2020

V Praze (3. 9. 2020) – S ohledem na stále častější dotazy médií a různé spekulace se vydavatelství A11 rozhodlo jednoznačně vyjádřit k proběhlé aukci o vydavatelství Mladá fronta.

Vydavatelství A11 s plnou vážností prohlašuje, že mělo dlouhodobý a seriózní zájem majetkově vstoupit do vydavatelství Mladá fronta. Jedná se o vydavatelství s významnou historií, které v letošním roce slaví 75 let od svého založení. „Je smutné sledovat, jak společnost Mladá fronta ztrácí každým dnem bez smysluplného řízení svou hodnotu. Ztrácí ji doslova každou minutou, kdy insolvence poškozuje hodnotu a prestiž kvalitního portfolia knih a časopisů. Naše společnost podala indikativní nabídku již v červenci, ale neúspěšně. Bez jasného vedení, jasné vize a jistého ekonomického zabezpečení je Mladá fronta jednoznačně na cestě do zapomnění,“ analyzuje situaci Aleš Zavoral, majitel vydavatelství A11.

Včera skončilo šestiměsíční čekání na další budoucnost vydavatelství Mladá fronta. On-line aukce probíhala dramaticky až do samého závěru. Ve finále o Mladou frontu bojovalo vydavatelství A11 a společnost PP Partners Andreje Čírtka. „Naše nabídka se zespodu blížila k padesáti milionům korun a jsem si naprosto jistý, že to byla maximální možná hodnota společnosti Mladá fronta, která ještě dávala ekonomický smysl. Soupeř se rozhodl tuto nabídku drobně navýšit, což už pro nás byla neakceptovatelná částka, a to vzhledem k tomu, kolik je ještě potřeba do vydavatelství Mladá fronta investovat, aby se vůbec stabilizovalo. Jsem si naprosto jistý, že věřitelé přijmou tuto maximální nabídku a Mladá fronta se snad začne opět rozvíjet. Kolegovi Čírtkovi gratuluji k získání dobré akvizice,“ uzavřel finální souboj o Mladou frontu majitel vydavatelství A11 Aleš Zavoral.

Kontaktujte nás

Kontaktní fomulář
+420 777 592 502

Sídlo

Plzeňská 1348/95
150 00 Praha 5

IČ: 27120805
DIČ: CZ27120805
A11
A11 © 2023. Všechna práva vyhrazena.
design jan radílek